btn accessibility btn charity תרומות btn registration רישום
לעמותה
btn newsletter ניוזלטר btn report_hazards דיווח על
עץ בצרה
fff
img about

אודותינו

עמותת אלוני ארץ ישראל הוקמה ב-2019 כיוזמה של שמונה פעילים, במטרה להשיב את חורש האלונים הטבעי לשיאו ולקדם את מעמדו של האלון בארץ ישראל.

 

יעדי העמותה

 

    1. טיפוח, הגנה ושמירה על עצי האלון בישראל
    2. מיתוג האלון כעץ הלאומי של ישראל
    3. מיפוי אלוני ישראל

העמותה פועלת מול הגורמים המוסמכים להכריז על האלון כעץ הלאומי, כמו גם הכרזה על יום האלון הלאומי, שיתקיים מדי שנה בסוף אוקטובר – מועד הבשלת הבלוטים של חלק ממיני האלון. במסגרת יום האלון יתקיים הכנס השנתי של העמותה..

פרויקט  דגל של העמותה, מיפוי אלוני ישראל, כולל שימוש בתצלומי אוויר ברזולוציה גבוהה. אנו נקים מערך פעילות מול מערכות החינוך ותנועות הנוער, כולל הדרכות והרצאות לקהל.

העמותה מסייעת במיזמים לזריעה, נטיעה וגידול של שטחי אלונים, ועוקבת ומסייעת בשמירה ובהגנה על עצי אלון ושטחי חורש טבעי ברחבי הארץ. בימים אלה, אנו עמלים גם על יצירת שיתופי פעולה עם הגופים הירוקים בישראל, ומעודדים הקמה של רשת נאמני אלונים ארצית.

 

לסקירת הפעילות של העמותה בשנת 2020 ותוכניות לשנת 2021, לחץ כאן.

 

כל הפעילות של העמותה היא בהתנדבות מלאה בלבד.

תכנית אלון – הסיפור מאחורי הקמת העמותה כפי שרשמה יעל (פרוינד) אברהם

טקס הכרזת העמותה

img banner1

מיפוי אלוני ישראל הוא פרויקט לסימון עצי האלון של ישראל על מפת GIS

הפרויקט מוקדש להנצחת זכרו של מיכאל אבישי שנפטר זמן קצר לפני הכרזת העמותה

חברי הנהלת העמותה

עזרא ברנע

מגדל, אספן ומאהב של אלונים

את 5 האלונים הראשונים, שתלתי בגינת ביתי בשנת 1986. הנבטים במשתלה נשתלו בשנת 1992. מאז ועד עתה, אני לומד ועוסק באלונים. הצטרפתי לאגודת האלונאים הבין לאומית לפני כעשור. לקראת נסיעתי לכנס העמותה הבינלאומית של האלונאים, התחלתי בפרויקט של מיפוי אלוני ישראל. עם שובי מהכנס העמותה בשנת 2018, יזמתי עם חברי את הקמת עמותת אלוני ישראל. אני מנהל קבוצה בפייסבוק בשם עצי אלון אשר משתתפים בה מעל 1,900 בעלי עניין, חציים מחו"ל.

 

עזרא ברנע

מגדל, אספן ומאהב של אלונים

ד"ר עמרי בונה

מנהל מחוז צפון - הקק"ל

התחום הקרוב ללבי במיוחד הוא צפרות, חינוך ופעילות קהילתית למען הסביבה עומדים בבסיס החזון שלי ומה שממש מתסכל אותי זה לראות יער שלם מתכלה בתוך שעות ספורות.

הסיפוק שלי נובע מהאפשרות להשפיע על עיצוב נופי הארץ, ולהמשיך וללוות לאורך שנים את הנופים המשתנים של היערות והחורשים הרבים שהייתה לי הזדמנות להשתתף בנטיעתם ובטיפוחם. אחרי 40 שנים בקק"ל, רובן בתפקידי שטח, מכיר ד"ר בונה כל יער, ציפור ועץ.

ד"ר עמרי בונה

מנהל מחוז צפון - הקק"ל

עידן קופלר

אקולוג, מכון שמיר

מאז לימודי התואר השני התעניינתי באינטראקציות המורכבות בין האדם למערכת האקולוגית הטבעית. עבודת הדוקטורט שלי ועבודת המחקר שלי מתמקדים במערכות אקולוגיות של יער. בפרט, מסקרן אותי הקשר בין מחזור המים ביער לבין תהליכים סביבתיים כגון שינויי אקלים והתופעה הנגזרת שלה – תמותת עצים, וכן לבין השפעת האדם כגון דילול יער וייעור. עיקר המחקר שלי מתרכז בצפון הארץ, שם צפוי כי שינויי האקלים יחמירו את האינטראקציה בין משאבי מים לתהליכים האקולוגיים. לפיכך, לפרספקטיבה האקו-הידרולוגית (ecohydrology), תפקיד מכריע בתכנון ובניהול עכשווי ועתידי של המערכות האקולוגיות הטבעיות שלנו, ובמיוחד מערכות אקולוגיות של יער.

עידן קופלר

אקולוג, מכון שמיר

פרופסור יאיר ליפשיץ

טכניון

טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט

פרופסור יאיר ליפשיץ

טכניון

אמיר טריפמן

תעשיין

טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט
טקסט טקסט טקסט טקסט

אמיר טריפמן

תעשיין

ארדין הולטר

אומן

ארדין הלטר נולד בשנת 1956 בלונדון, אנגליה. כבר בילדותו החל לעסוק בציור ואמנות. בשנות ה-70 של המאה ה-20 למד ספרות אנגלית. בשנת 1975 נסע לראשונה לביקור אפגניסטן ואירן, שם נחשף לאמנות המקומית. בשנת 1977, בעת שנת חופש מן הלימודים, שהה בישראל, בה פגש את רעיתו, אסנת דרור, שלמדה במחלקה לקרמיקה בבצלאל. בשנת 1979, לאחר סיום לימודיו, עלה לישראל. בשנת 1984 התיישב בפרדס-חנה.

עיקר יצירתו של הלטר היא בתחום הציור וההדפס. ובין נושאיו העיקריים תיאורי נוף ודימויים בהשפעת אמנות איסלמית, יצירות בעקבות השואה. עוסק גם ביצירת כתובות. בנוסף היה שותף ביצירת יד לילד" (1994-1998) במוזיאון לוחמי הגיטאות, וכן יצר פסל (2004-2003) באתר "יד לשריון" בלטרון וכן חלונות ויטראז' ברואנדה (2004) ולונדון (2008).

ארדין ספורטאי פעיל, שחיין נלהב וחובב אלונים מלא תשוקה. במרחב מול ביתו, זרע ומטפח עשרות רבות של עצי אלון.

ארדין הולטר

אומן

פרופסור נורית ליסובסקי

אדריכלית נוף מהטכניון

נורית ליסובסקי היא אדריכלית נוף ופרופסור חבר בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. היא מלמדת סטודיו וקורסים העוסקים בנופי תרבות, באדריכלות נוף בישראל ובייצוגי נוף. מחקריה בוחנים סוגיות יסוד של הנוף הישראלי ושל ההיסטוריה של עיצוב הנוף בישראל מראשית המאה העשרים ועד ימינו. היא ערכה את הספר תבנית נוף: הגנים של ליפא יהלום ודן צור (2012), ופרסמה מאמרים במגוון נושאים, בהם: מאפיינים טבעיים, תרבותיים וויזואליים של הנוף המקודש, נופי הנצחה וזיכרון, שימור, פרשנות ותכנון נוף בגנים לאומיים. היא בעלת תואר שני ודוקטורט מאוניברסיטת הרווארד בארצות הברית, חברה במועצת גנים לאומיים ושמורות טבע בישראל ובוועדה המקצועית הבינלאומית של אונסקו לנופי תרבות.

פרופסור נורית ליסובסקי

אדריכלית נוף מהטכניון

עופר בינדל

אלונאי, משיב האלונים בפארק השרון

יזם מוציא לאור של מיזם השבת האלונים לשרון
בעל משתלה של אלונים
אספן רכבים גרמנים
מהנדס

הנדסת רכב

דף פייסבוק

משבים את האלונים – דף פייסבוק

עופר בינדל

אלונאי, משיב האלונים בפארק השרון

img nut
הצטרפו לעמותה ועזרו לנו לשמור על עצי האלון ולטפח אותם
דילוג לתוכן